Viedeň 2018

Dňa 07.12.2018 sa žiaci II.A a II.B triedy zúčastnili exkurzie vo Viedni pod vedením Mgr. Ftorekovej Evy, PaedDr. Truchlíkovej Zdenky, Ing. Kostolnej Michaely a profesionálnym sprievodcom Michalom Macháčom.

Najskôr žiaci navštívili obchodné centrum Huma Eleven, ktoré sa nachádza na začiatku Viedne. Študenti mali možnosť nakúpiť vianočné darčeky a mohli začať nasávať vianočnú atmosféru, ktorú bolo cítiť na každom kroku. V obchodnom centre je okrem butikov umelo vytvorené jazierko s osvetleným mostíkom, nad ktorým sa nachádza mach a zhora tečie voda. Neskôr sa žiaci presunuli do centra mesta.

Prvou zastávkou bola Mariahilferstraße. Žiaci mali dve hodiny na to, aby si individuálne popozerali nádherne vianočne vyzdobenú ulicu, ktorá patrí k najznámejším vo Viedni. Je dva kilometre dlhá, takže mali veľa možností, kde ísť nakupovať alebo dať si niečo pod zub. Nasledovala prehliadka mesta. Viedla cez Maria Theresien Platz, den Graben až po radnicu, ktorá leží na Friedrich-Smidt Platz. Nachádzajú sa tam vianočné trhy, ktorých súčasťou je aj Rathauspark či veľké prírodné klzisko. Študenti, učitelia i dokonca pán sprievodca si nakúpili plné tašky dobrôt a darčekov.

Z Viedne, mesta valčíka a pobytu mnohých hudobných skladateľov, mesta nádherných historických pamiatok sa nikomu nechcelo odísť. Viedeň darovala všetkým veľa krásnych a nezabudnuteľných zážitkov, teda auf Wiedersehen, Wien!