UNICEF – Vianočná zbierka

Vianoce sú symbolom lásky, pokoja, mieru a vzájomnej pomoci. Čakanie na vianočné sviatky sme si spríjemnili netradičnou zbierkou „Vianočná vločka“, ktorú vyhlásil Slovenský výbor pre UNICEF. Zástupcom žiackej školskej rady pod vedením PaedDr. Lenky Kulichovej sa podarilo vyzbierať z predaja vianočných pohľadníc sumu 105,00 EUR, ktorá pomôže podvyživeným deťom z Afriky a Ázie.

Podvýživou trpí viac ako 178 miliónov detí mladších ako 5 rokov. Ak deti trpia akútnou podvýživou, ich imunitný systém je veľmi oslabený, a to zvyšuje riziko úmrtia. V prípade chronickej podvýživy sa výrazne zvyšuje nebezpečenstvo poruchy celkového vývinu dieťaťa. Organizácia UNICEF pomáha podvyživeným deťom v špeciálnych liečebných centrách, kde dostávajú terapeutickú liečbu.

Obchodná akadémia v Žiline sa v školskom roku 2015/2016 zapojila do programu organizácie UNICEF „Škola priateľská k deťom“. Súčasťou programu sú aktivity humanitárneho a sociálneho  charakteru, na ktorých sa podieľa žiacka školská rada. Aktuálne informácie o programe „Škola priateľská k deťom“ a vianočnej zbierke sú dostupné na www.unicef.sk.

PaedDr. Peter Majer

diplom-vianocna-zbierka

DSCN3012

DSCN3013