Domov KONTAKTY

pIšQworky 2015 – oblastné kolo

Dňa 11. novembra 2015 sa v budove Súkromnej obchodnej akadémie v Žiline uskutočnilo oblastné kolo 8. ročníka majstrovstiev škôl v piškvorkách – pIšQworky 2015.

Oblastného turnaja sa zúčastnilo 26 tímov, pričom 5 najlepších tímov bude reprezentovať svoje školy v celoslovenskom kole 20. 11. 2015 v Bratislave.

Našu školu reprezentovali 3 tímy s názvami OAVOZA 1, OAVOZA 2 a OAVOZA 3 v zložení:

OAVOZA 1:

Lukáš Jambor Kapitán
Mária Berešíková Člen
Miroslav Chodelka Člen
Kristína Jánošíková Člen
Terézia Dvorská Člen

OAVOZA 2:

Milan Pagáč Kapitán
Filip Mareš Člen
Lukáš Dlouhý Člen
Júlia Jaššová Člen
Kristína Hajková Člen

OAVOZA 3:

Jakub Bednárik Kapitán
Klaudia Rechtoríková Člen
Denisa Kormanová Člen
Kristína Šeligová Člen
Jakub Halagan Člen

Tím OAVOZA 3 z ťažkej skupiny nepostúpil do ďalšieho kola, ale ostatní bojovali ďalej. Obom tímom sa už nepodarilo prebojovať do štvrťfinále a tak museli na turnaji skončiť..

Prvé miesto obhájil tím Cibuľa z Gymnázia Veľká okružná v Žiline, 2. miesto tím Severania z Gymnázia Bytča, 3. miesto tím Rajecká päťka 2 z Gymnázia Rajec a 4. miesto tím Náhoďáci z Gymnázia v Kysuckom Novom Meste.

Turnaj pIšQworky organizuje občianske združenie Student Cyber Games. V Slovenskej republike je organizovaná 4. krát. V Českej republike má za sebou už bohatú históriu.

pIšQworky sú jednoduchá hra, pri ktorej si študenti precvičujú myseľ, rozvíjajú logické myslenie tou najmenej bolestnou formou, učia sa tímovej spolupráci a fair-play. Viac o súťaži sa dozviete na stránkach www.pisqworky.sk.

pisqworky-2015

pisqworky-2015-2

pisqworky-2015-1