Domov KONTAKTY

Letná škola na fakulte riadenia a informatiky na Žilinskej univerzite

V dňoch od 19. až  25. júna sa štrnásť z nás zúčastnilo letnej školy Buď manažér organizovanej fakultou riadenia a informatiky na Žilinskej univerzite.  Mali sme možnosť riešiť rôzne manažérske úlohy, kde sme objavovali svoj potenciál.  Počas druhého dňa nám prostredníctvom praktických ukážok profesori univerzity ukázali ako úspešne zaujať zákazníka pomocou online marketingu.  Tvorivé riešenie tímovej úlohy (Kto som ja a kto si ty?) bolo veľmi zábavné a náučné.

Takisto sme sa veľa dozvedeli o marketingu a marketingovej komunikácii a cez rôzne zadania sme sa naučili spôsoby jej efektívneho využitia.  Posledný deň bol venovaný ekonómii  – zábavne o nezábavnej vede.

Súčasťou letnej školy bolo aj množstvo zaujímavých prednášok. Jednou z nich bola aj prednáška od firmy GoodRequest, ktorá sa venuje tvorbe mobilných aplikácií a založili ju absolventi už spomínanej fakulty.

Ukončenia LŠ sa zúčastnila aj firma KROS, a. s., ktorá nás oboznámila  s tým ako funguje SCRUM, čiže využitie agilných metód pri práci manažéra. 

Každý z nás si odniesol  hodnotný certifikát o absolvovaní LŠ, ktorý nám môže pomôcť pri prijímacích skúškach na VŠ.

V mene všetkých zúčastnených chceme poďakovať Fakulte riadenia a informatiky za túto skvelú príležitosť.

Lucia Horčičáková a Petronela Žideková, III. B