Vianočná Viedeň

     Hovorí sa, že človek zažije pravú rozprávkovú vianočnú atmosféru na Christkindlmarkt, jednom z najväčších a najznámejších vianočných trhoch vo Viedni. Tento rok sa o tom prišli presvedčiť aj žiaci z III. G.

     Z autobusu sme vystúpili pri Národnom historickom múzeu, odkiaľ sa začala naša prehliadka. Prechádzali sme ulicami Viedne, kde sme obdivovali historické budovy a vianočnú výzdobu. Dostali sme sa až na Kärtner Straße. Nachádzajú sa na nej tie najdrahšie obchody s najpopulárnejšími svetovými značkami ako Louis Vuitton, Tiffany&Co a Gucci. Bohužiaľ, museli sme sa uspokojiť len s pohľadom na luxusné výklady.    

     Celí natešení sme sa konečne dostali až k Mariahilfer Straße, na ktorej sme si mohli počas prestávky nakúpiť vianočné darčeky. Potom sme sa presunuli na vianočné trhy pred Radnicou.

     Jediným mínusom bol dážď, ktorý nás zasiahol po ceste na trhy. Avšak ani ten nás neodradil od toho, aby sme si užili atmosféru Vianoc. Nevedeli sme sa vynadívať na mohutný vianočný stromček, svetielka a veselé deti korčuľujúce sa na ľade. Nechali sme sa zlákať aj na výborný vianočný punč a ochutnali sme zopár dobrôt zo stánkov. Z rozprávkovo krásnej Viedne sme odchádzali pohltení vianočnou náladou a s peknými spomienkami.

     Nakoniec by som sa v mene všetkých žiakov chcela poďakovať pani profesorke Drizgovej, vďaka ktorej sme sa dozvedeli veľa zaujímavostí o tomto nádhernom meste a aj našej triednej profesorke Kulichovej.

Petra Šenkárová III.G