Domov KONTAKTY

pIšQworky 2017 – krajský turnaj v Bratislave

Súťaž pIšQworky je špecifická tým, že v rámci Slovenska sa organizujú iba 2 krajské turnaje, do ktorých postupujú tímy z oblastných kôl. Víťazi oboch krajských turnajov postupujú do československého grandfinále v Brne.

Náš tím Ekonomické hlavičky v zložení Alexander Sýkora, Roman Klandúch, Václav Chovanec, Jakub Ďurajka a Štefan Šmida postúpili do krajského kola súťaže pIšQworky v Bratislave, ktoré sa uskutočnilo 1. decembra 2017 na Súkromnom gymnáziu Mercury. 

Po príchode na „miesto činu“ bolo každému z nás jasné, že dostať sa do užších kôl bude ťažké. Vo veľkej miestnosti sa nachádzalo 15 tímov z rôznych gymnázií, aj matematických tried a 16. tím – ten náš.

Po úvodných formalitách a privítaní si jednotlivé tímy vylosovali čísla, ktorými bol označený každý tím. Náš kapitán vylosoval č. 3. A začalo sa súťažiť. Tímy boli rozdelené do 4 skupín po 4 tímy. Z každej skupiny ďalej postupovali prvé 2 tímy. Naše Ekonomické hlavičky s prehľadom v skupine zvíťazili a postúpili ďalej.

Bol to úspech, ocitli sme sa medzi 8 najlepšími. Súťaž sa ale nekončila a bojovalo sa ďalej. Pribudla ďalšia výhra a o štvrť na dve sme už boli medzi 4  najlepšími družstvami.

Do finále sa nám už nepodarilo prebojovať, ale odnášame si z Bratislavy 

výborné 4. miesto!

Veľká gratulácia!!!