tabletova-ucebna 2% dane

Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole
darovaním 2% z dane. Viac informácií nájdete v článku 2% z dane.

PUNK ROCK

Zaujal vás náš titul? Tak si prečítajte viac  o podujatí, na ktorom sme sa zúčastnili.

V utorok  –  dňa 06.02.2018 sme  my  –  žiaci  I.B a I.G triedy navštívili divadelné predstavenie pod názvom „PUNK ROCK „  na Novej scéne v Bratislave.

Témou boli aktuálne a pre nás veľmi pálčivé a citlivé problémy súčasnosti –  násilie páchané na deťoch, drogy, alkohol, vulgarizmus, nepochopenie v rodine, sexuálne vzťahy medzi mladými ľuďmi, šikana v škole a agresivita. Áno, toto všetko bolo stvárnené v jednej divadelnej hre plnej napätia a zvratov. Zdá sa vám to nepochopiteľné? Nie, my sme sa pohrúžili do deja, ktorý sme prežívali takmer ako našu skutočnosť. Herci stvárňovali študentov strednej školy. Ukázali nám, ako sa v škole stretávali v miestnosti, o ktorej vedeli iba oni a tak sa pred nami postupne otváral ich príbeh…

Po skončení predstavenia nasledovala diskusia so psychológmi, ktorí sú špeciálne zameraní na tieto problémy. Nielen nám, ale aj žiakom iných škôl kládli rôzne otázky súvisiace s predstavením, či sa nám páčilo, aké dojmy a pocity máme z postáv, či si uvedomujeme, že v dnešnej dobe je každé šieste dieťa bité, či už doma, alebo v škole… Taktiež hovorili o tom, že zabíjanie priateľov v dôsledku odmietnutia nie je možné len v Amerike, ale aj u nás na Slovensku.

Po ukončení diskusie nasledovala prehliadka Starého mesta. Začala sa na Obchodnej ulici a skončila na Hlavnom námestí. Mali sme dve hodiny voľného času, možnosť sa ísť naobedovať, obzrieť si SND, či posedieť  niekde na dobrom čaji, alebo horúcej čokoláde s ovocím. Niektorí sme sa túlali vo dvojiciach, prázdnymi uličkami, iní si zas vyhliadli krásne miesta, kde nebolo veľa ľudí a zvečňovali  svoje nezabudnuteľné okamihy. V dohodnutom čase sme sa stretli  všetci pri fontáne na Hlavnom námestí. Odfotili sme sa pred ňou a tým sme spečatili tento deň. Na hlavnú stanicu sme sa presúvali peši plní nových dojmov. Len čo sme opustili Bratislavu, začali sme si spievať a pani profesorky si to užívali.

Týmto by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať pani profesorke Ing. Michaele Kostolnej a PhDr. Anne Drizgovej za nielen krásny, zaujímavý deň v Bratislave, ale hlavne  zážitok z divadelného predstavenia,  ktorý určite každému z nás veľmi veľa dal do života.

autor článku
Daniela Gašparová I.B