Domov KONTAKTY

Prezentiáda 2018 – Salašníci sa už pripravujú na grandfinále v Brne

Prezentiáda je súťaž v prezentačných zručnostiach pre dvoj až trojčlenné tímy, určená stredoškolákom a starším žiakom základných škôl z Českej republiky a Slovenska. Súťaž organizuje občianske združenie Student Cyber Games. Tento rok sa uskutočnil už 9. ročník súťaže.

Do súťaže sa zapojili po veľkom úspechu z minulého ročníka aj študentky z našej školy – Daniela Fojcíková, Daniela Cabadajová a Alexandra Dulinová. Ich tím s názvom Salašníci úspešne prešiel nominačným kolom a mohol sa tak zúčastniť krajského kola v Banskej Bystrici.

Krajského kola sa zúčastnilo 12 tímov v kategórii stredných škôl a 7 tímov v kategórii základné školy. Sily jednotlivých tímov boli vyrovnané, ale opäť jednoznačne suverénnym výstupom presvedčili práve naše študentky – Daniela Fojcíková, Daniela Cabadajová a Alexandra Dulinová, ktoré s prezentáciou na tému Čo nám doma nepovedali skončili na 1. mieste v kategórii SŠ a postupujú tak do československého grandfinále súťaže v Brne, ktoré sa uskutoční v dňoch 26. – 27. 4. 2018 na Ekonomicko-správnej fakulte Masarykovej univerzity v Brne.

Srdečne im blahoželáme a držíme palce na grandfinále v Brne.

 

O priebehu a výsledkoch krajského kola si môžete prečítať aj na stránke http://prezentiada.cz/novinka/2071-v-banskej-bystrici-boli-vsetci-vitazi.

Viac fotografií nájdete na https://www.facebook.com.