Praha plná zážitkov

ČAROVNÁ PRAHA

V dňoch od 14. – 16. apríla sa žiaci II. H a IV. G zúčastnili na exkurzii do hlavného mesta Českej republiky. Každý deň nás čakal zaujímavý program,  počas ktorého sme sa dozvedeli množstvo zaujímavých informácií od pani sprievodkyne Skákalovej.

Hneď po tom, čo sme sa ubytovali v hoteli City Inn, sme vyrazili na cestu spoznávania všetkých pamiatok, ktoré toto jedinečné mesto skrýva. Navštívili sme Václavské a Staromestské námestie, ktoré v týchto dňoch zdobili špeciálne veľkonočné trhy. Nemohli sme si nechať ujsť ani unikátny orloj. Poprechádzali sme sa po Parížskej ulici, kde sme so závisťou v očiach hľadeli na tie najdrahšie obchody so značkami ako Louis Vuitton, Gucci, či Tiffany & Co. Zamierili sme aj na Pražský hrad a navštívili jedinečnú Katedrálu sv. Víta. Večer sme zavŕšili návštevou Národného divadla. Predstavenie Sen čarovnej noci bolo vynikajúce a veľmi sme sa počas neho zabavili.

Druhý deň bol náročný, a preto niet divu, že sme sa na konci dňa vracali do izby totálne zničení. O pol deviatej ráno naše kroky viedli na miesto, kde začína história Prahy – Vyšehrad. Tam nám pani sprievodkyňa prerozprávala povesť o bájnej Libuši a Přemyslovi, zakladateľoch dynastie Přemyslovcov. Taktiež sme videli prekrásny Kostol sv. Petra a Pavla a urobili si fotky s výhľadom do šíreho okolia. Poobede sme sa presunuli lanovkou na Petřín. Vyšli sme na samý vrch rozhľadne postavenej podľa Eiffelovej veže, odkiaľ sa nám ponúkol nádherný výhľad na celú Prahu.

Posledný deň si mohol každý užiť podľa vlastného gusta. Domov sme sa vracali plní krásnych zážitkov so spolužiakmi, obohatení novými poznatkami a naplnení atmosférou historickej Prahy. Na záver by som sa chcela poďakovať pani profesorke Kulichovej, Pevnej, Rádikovej a pani sprievodkyni za skvelý výlet.

Petra Šenkárová, IV.G