Domov KONTAKTY

pIšQworky 2014 – školské kolo

22102014461Turnaj pIšQworky organizuje občianske združenie Student Cyber Games. V Slovenskej republike je organizovaná tretíkrát. V Českej republike má za sebou už bohatú históriu. Minuloročného turnaja sa zúčastnilo 30 000 študentov.

pIšQworky sú jednoduchá hra, pri ktorej si študenti precvičujú myseľ, rozvíjajú logické myslenie tou najmenej bolestnou formou, učia sa tímovej spolupráci a fair-play.

Pravidlá sú jednoduché: Vyhráva každý, kto zoradí päť krúžkov či päť krížikov do jedného radu skôr, ako sa to podarí súperovi!

Dňa 22. októbra 2014 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo 7. ročníka majstrovstiev škôl v piškvorkách – pIšQworky 2014.

Školského turnaja sa zúčastnilo 37 študentov, pričom 15 najlepších študentov rozdelených na 3 tímy bude reprezentovať našu školu 7. novembra 2014 v krajskom kole v Žiline. V prípade úspechu môžu bojovať až vo finálovom kole, ktoré sa uskutoční na konci novembra v Brne. Hlavnou cenou je adrenalínové popoludnie podľa vlastného výberu (terénna kolobežka, obrovská hojdačka, bungee trampolína a mnohé ďalšie). Ešte viac o súťaži sa dozviete na stránkach www.pisqworky.sk.

Na prvých 3 miestach sa umiestnili:

  1. Peter Balvoň, III. C
  2. Katarína Lancová, II. A
  3. Lukáš Jambor, III. D

Víťazom srdečne blahoželáme!

A tu sú naše kompletné postupujúce tímy:

OAVOZA 1:

Balvoň Peter – kapitán
Lancová Katarína
Jambor Lukáš
Laceková Katarína
Sventeková Nikola

OAVOZA 2:

Absolonová Anna Vladimíra – kapitánka
Gachová Monika
Frnčová Zuzana
Chodelka Miroslav
Ladiver Lukáš

OAVOZA 3:

Šnajderová Zuzana – kapitánka
Šimková Simona
Berešíková Mária
Turská Ivana
Jánošíková Martina

A ešte zopár fotografií.