Domov KONTAKTY

pIšQworky 2014 – oblastné kolo

6Dňa 7. novembra 2014 sa v budove Súkromnej obchodnej akadémie v Žiline uskutočnilo oblastné kolo 7. ročníka majstrovstiev škôl v piškvorkách – pIšQworky 2014.

Oblastného turnaja sa zúčastnilo 17 tímov, pričom 4 najlepšie tímy budú reprezentovať svoje školy v celoslovenskom kole.

Naše 3 tímy s prehľadom zvíťazili vo svojich skupinách a postúpili zo skupinovej fázy do tzv. rozstrelu, kde nakoniec podľahli tímom z gymnázií. I tak je príjemné, že v rámci 17 zúčastnených tímoch patrili všetky naše tímy medzi 8 najlepších s predsavzatím, že budúci ročník budú po pravidelnom tréningu určite bojovať o prvé priečky.

Prvé miesto obhájil tím Cibuľa z Gymnázia Veľká okružná v Žiline, 2. miesto tím Blesky z SOŠ elektrotechnickej Liptovský Hrádok, 3. miesto tím Rajecká päťka 2 z Gymnázia Rajec a 4. miesto tím Hatatitla z Gymnázia v Bytči.

Turnaj pIšQworky organizuje občianske združenie Student Cyber Games. V Slovenskej republike je organizovaná tretí krát. V Českej republike má za sebou už bohatú históriu.

pIšQworky sú jednoduchá hra, pri ktorej si študenti precvičujú myseľ, rozvíjajú logické myslenie tou najmenej bolestnou formou, učia sa tímovej spolupráci a fair-play. Viac o súťaži sa dozviete na stránkach www.pisqworky.sk.