tabletova-ucebna 2% dane

Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole
darovaním 2% z dane. Viac informácií nájdete v článku 2% z dane.

Národná slávnosť na Devíne

V sobotu 22.4.2017 sa uskutočnila už po šiesty raz Národná slávnosť na Devíne pod záštitou Andreja Danka, predsedu Národnej rady Slovenskej republiky.

Toto podujatie sa koná ako výročná pripomienka pôsobenia sv. Cyrila a sv. Metoda a vychádzky štúrovcov na hrad Devín. Ročník 2017 nám mal pripomenúť pobyt Antona Bernoláka na devínskej fare a výročie smrti sv. Metoda . Organizátorom podujatia je už tradične Dom Matice slovenskej v Bratislave.

Na podujatí, ktoré podporil aj Žilinský samosprávny kraj, sa zúčastnilo 5 žiačok z II.G spolu s pani triednou profesorkou Lenkou Kulichovou a ďalšími žiakmi zo Spojenej školy v Kysuckom Novom meste. Vstupy do všetkých častí Devínskeho hradu boli v tento slávnostný deň zadarmo a tak sme mali možnosť vidieť aj výstavu praveku. Ďalšími bodmi programu bolo aj kladenie vencov k súsošiu sv. Cyrila a Metoda a ekumenická pobožnosť pod vedením Mons. Petra Rusnáka.

V rámci Národnej slávnosti sa uskutočnil aj II. folklórny festival Matice slovenskej, na ktorom sa predstavili folklórne skupiny z rôznych krajov Slovenska.  Aj napriek tomu, že nás zo Žiliny odchádzalo málo, sme si výlet naplno užili J Najviac sa nám páčilo okolie hradu a krásny výhľad. Aj keď na hrade veľmi fúkalo, podarilo sa mi urobiť  zopár skvelých záberov, o ktoré by som sa s vami chcela podeliť.

Petra Šenkárová,  II.G