Domov KONTAKTY

Moja prax v LKW WALTER

Neváhala som ani na chvíľu, keď som sa po absolvovaní exkurzie v LKW WALTER dozvedela o možnosti uchádzať sa vo firme o prax. Bola to vynikajúca šanca využiť svoje znalosti z nemčiny a poznatky nadobudnuté na obchodnej akadémii.

Najprv  sme sa popasovali s niekoľkými formulármi a potom nasledoval konkurz  – pohovor s pánom Martinom Gassom ( predstaviteľom firmy) – to všetko samozrejme v nemčine! A potom prišiel email s radostnou správou. Vybrali ma!

Priebeh praxe bol vopred dôkladne premyslený a prostredníctvom emailov som dostávala informačné pokyny. Bolo mi umožnené bývať v historickom centre Viedne, stravovať sa vo firme a na pracovisko dochádzať firemným spojom.

Zo Slovenska som odchádzala plná očakávaní a s radosťou, že vyskúšam niečo nové.  Hneď prvý deň sme si so spolubývajúcou urobili „výlet“ po Viedni. Podarilo sa nám zablúdiť a do práce sme meškali (Viedeň je oveľa väčšia,  ako sme si mysleli).  Nadriadení sa len pousmiali a pre istotu nám hneď vytlačili mapu k LKW WALTER.

Na pracovisku som mala super kolektív, postretávala som aj mladých ľudí zo Slovenska. Všade vládla príjemná atmosféra, všetci sme spolu chodili na obedy. Obedy boli vynikajúce. Aj keď som sa už tešila domov, dosť ťažko sa mi odchádzalo. Spoznala som sa s mnohými mladými ľuďmi z celého sveta a niektorí sa stali mojimi priateľmi.

Nepracovala som zadarmo, zarobila som si slušnú sumu. Ako typická žena som peniaze už stihla minúť na samé užitočné veci, ktoré mi pripomínajú super mesiac vo firme LKW WALTER.

Potešilo ma, keď mi pán Gass ponúkol možnosť nastúpiť do firmy po ukončení štúdia a riadiť kamióny v Európe. Držte palce, aby som ich navigovala správne…. (Napadlo mi, že zo zárobku som si asi mala kúpiť GPS).

                                                                    Anna Synáková 4.D