Domov KONTAKTY

Mobilné cykloraňajky

Každý rok od 16. do 22. septembra sa koná Európsky týždeň mobility. Jeho cieľom je povzbudiť a motivovať ľudí k trvalému využívaniu udržateľnej dopravy.

Minulý rok sa do neho zapojilo celkom 53 krajín, vrátane Slovenska, z ktorého v ňom bolo zaregistrovaných 55 rôznych slovenských miest a obcí. A čo je skvelou správou: do jeho 20. ročníka sa zapojila aj naša škola! Konkrétne to boli všetci, ktorí si na pondelkovú cestu na vyučovanie vybrali spôsob dopravy šetrný k prírode. Teda tí, ktorí prišli pešo, na bicykli, kolobežke, či MDH-čkou, SAD-kou alebo vlakom.

Spoločne sme prírode dodali trocha „oddychu“ a zároveň mali možnosť stretnúť sa so zástupcami Katedry cestnej a mestskej dopravy zo Žilinskej univerzity. Vyplnili sme krátky dotazník a dostali okrem zaslúžených raňajok aj malý darček od partnera podujatia Nadácie KIA.

Jeden deň nezmení úplne všetko, ale kto vie… možno si mnohí z vás osvojili nový spôsob dopravenia sa do školy, čo už pri väčšom počte určite urobí nejaký rozdiel! No a keďže priestor pred našou školou od tohto dňa zdobia aj nové stojany na bicykle, ak máš tú možnosť, už ti nič nebráni v tom, aby si ju nevyužíval kľudne počas celého školského roka.