Domov KONTAKTY

Medzinárodný projekt eTwinning

Od začiatku školského roka sme sa spoločne s našimi spolužiakmi z tried I.G a I.H zapojili do medzinárodného projektu v spolupráci s talianskymi študentmi. 5 učitelia, 47 študenti a 1 projekt. 9 mesiacov spoločne spoznávame naše krajiny, kultúry, zvyky a tradície a zároveň si zlepšujeme jazykové schopnosti.

Náš projekt je zameraný pre tínedžerov, ktorí radi cestujú a spoznávajú nové miesta a ľudí, preto je našou úlohou spoločne s partnerom vytvoriť tzv. príručku prežitia, čo znamená ebook, kde sú uvedené všetky kultúrne rozdiely, na ktoré by mohli naraziť vo vybraných krajinách Európy. Ide napr. o zvyky pri vítaní, lúčení, počas tradičných/netradičných sviatkov alebo pri stolovaní, jedení a v ďalších možných situáciách, do ktorých by sa v rámci svojho pobytu mohli dostať. Projekt sa realizuje pomocou stránky eTwinning, vďaka ktorej sme mohli jednoducho komunikovať s partnermi z Talianska.

Veríme, že projekt dotiahneme do konca a budeme mať ešte veľa príležitostí spolupracovať so študentmi z rôznych krajín a raz možno aj vycestovať za nimi.

 Veronika Pagáčová, Naďa Olexová, Lucia Timkaničová