Exkurzia vo firme LKW WALTER očami žiakov

[Not a valid template]7. mája 2014 si žiaci III.C, III.D a III.E museli privstať o niečo skôr, aby sa mohli zúčastniť exkurzie do firmy LKW Walter, ktorá sídli vo Viedni. LKW Walter je rodinná firma, ktorá sa zaoberá prepravnou činnosťou kompletných nákladok. Jednou zo základných podnikateľských zásad spoločnosti je výhradné financovanie z vlastného Cash-Flow, čo znamená, že spoločnosť nemá žiadne bankové úvery.

Cesta rýchlo plynula, ani sme sa nenazdali a už nás milo vítali zamestnanci spoločnosti LKW Walter. Po usadení sme si pozreli pripravenú prezentáciu a krátky film o úspešnom fungovaní firmy. Pán Gass predniesol zaujímavosti o firme v nemčine, avšak hovoril pomalšie, aby sme všetci rozumeli. Porozprával nám, ako firma LKW Walter funguje, pričom nezabudol na históriu vzniku samotnej spoločnosti. Okrem iného nás milo prekvapil ponukou absolvovania praxe, poprípade brigády v spoločnosti. Zamestnankyňa firmy, absolventka slovenskej obchodnej akadémie, hovorila o svojich pracovných skúsenostiach a osobnom napredovaní v spoločnosti v slovenčine. Po krátkom oboznámení sa so spoločnosťou LKW Walter nás pán Gass rozdelil do skupín, aby sme si s pracovníkmi jednotlivých oddelení prezreli firmu „za chodu“, čiže za plného pracovného nasadenia zamestnancov. Pracovníci nám porozprávali, čo sa na jednotlivých oddeleniach vykonáva a s čím sa musia každodenne „popasovať“. Po prehliadke oddelení na nás čakalo malé občerstvenie a darčeky s logom firmy. Exkurzia v spoločnosti LKW bola ukončená diskusiou s pánom Gassom. Smutní a nadšení zároveň sme sa rozlúčili a vydali sa na cestu do Schönbrunnu, kde sme trávili krásne chvíle v interiéri zámku alebo v očarujúcej Schönbrunnskej záhrade.

Ako to už býva, všetko má svoj koniec. Bolo tomu tak i v náš nezabudnuteľný deň, ktorý sme strávili vo Viedni, za čo veľmi ďakujeme pani profesorke Buriličevovej, ktorá pre nás exkurziu zorganizovala.

Trieda III. D