tabletova-ucebna 2% dane

Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole
darovaním 2% z dane. Viac informácií nájdete v článku 2% z dane.

EXKURZIA – NRSR (Bratislava), ČOKOLÁDOVŇA(Kittsee)

V stredu dňa 24.1.2018 sa žiaci III.A a III.B, spolu s pedagogickým dozorom JUDr. Janou Tomaníčkovou a Ing. Darinou Kolmanovou, vybrali na naozaj zaujímavú exkurziu. Ako prvá skupina v novom kalendárnom roku 2018, sme mali tu česť navštíviť Národnú radu Slovenskej republiky. NRSR je jediný ústavodarný a zákonodarný orgán Slovenskej republiky, preto jej návšteva bola veľkou skúsenosťou a zážitkom pre nás všetkých.

Veľká vďaka patrí pani sprievodkyni, ktorá nás počas našej návštevy sprevádzala. Dozvedeli sme sa od nej veľa zaujímavých informácií nie len o samotnej budove národnej rady, ale aj čo to zo zákulisia fungovania tejto inštitúcie. Vrelo odpovedala na naše otázky a nešetrila ani informáciami ktoré sa ku nám bežne nedostanú. Na záver prehliadky sme mali možnosť prehodiť zopár slov aj s poslancom strany Sme rodina Borisom Kollárom. Pán Kollár na nás pôsobil priateľským dojmom a nemal problém ani so žiadosťou o pamätnú fotografiu či otázkami „na telo”.

Náš výlet však zďaleka nekončil. Svoje maškrtné jazýčky sme vypustili na špacír v Čokoládovni Hauswirth v rakúskej obci Kittsee. Rodinná firma bola založená už v roku 1949 a pýši sa svojou veľkou tradíciou a chutnou čokoládou, ktorá je známa aj za hranicami Rakúska. Obsahom prehliadky bolo prezentačné video o histórii a súčasnosti podniku, následná prehliadka výroby a na záver návšteva podnikovej predajne, kde sme okúsili a niektorí aj nakúpili niekoľko druhov čokolád.

Na záver patrí veľká vďaka pani profesorke Tomaníčkovej a Kolmanovej za organizáciu celého výletu, ktorý sa zapísal do našich spomienok.

autor článku
Michal Čmelík III.A