tabletova-ucebna 2% dane

Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole
darovaním 2% z dane. Viac informácií nájdete v článku 2% z dane.

Exkurzia Bratislava Human Body the Exhibition

Dňa 29.11.2017 sa triedy 1.A a 1.B, v počte 51 študentov,a vyučujúcich Mgr. J.Baltová, Mgr. E. Ftoreková a Ing. M. Kostolná, zúčastnili exkurzie do Bratislavy: The Human Body exhibition, exkurzie do čokoládovne Hauswirth v Kittsee a návštevu Vianočných trhov.

Odchod zo Žiliny bol o 7.00 hod. Po príchode do Bratislavy sme navštívili veľkolepú edukatívnu výstavu The Human Body Exhibition, ktorá na viac ako 2 000 m2 prezentuje exponáty ľudských tiel. Je zdrojom poznania a odhaľuje tajomstvo ľudského tela s detailným pohľadom hlboko pod kožu. Uvideli sme kostrový systém, svalstvo, reprodukčné orgány, krvný obeh, detailný pohľad na vývin ľudského plodu, poškodenie orgánov civilizačnými chorobami.

Sprievodcami boli študenti medicíny, ktorí nám podali podrobný výklad k jednotlivým exponátom a odpovedali nám na množstvo zvedavých otázok.

Po absolvovaní exkurzie sme odišli do Kittsee – čokoládovne Hauswirth s prehliadkou továrne na výrobu čokolády, kde sme mali možnosť vidieť ako sa všetky tie sladké dobroty vyrábajú a ktoré sme mali možnosť aj ochutnať a nakúpiť.

Tretím bodom exkurzie boli Vianočné trhy v našom hlavnom meste s osobným voľnom.

Po vyčerpávajúcom programe s množstvom zážitkov sme o 17.00 hod. odchádzali z Bratislavy do Žiliny. Cesta ubiehala pokojne avšak pre kolóny na diaľnici a nepriaznivé počasie sme domov došli o 20.30 hod.

Na záver by sme chceli vysloviť študentom pochvalu za vzorné správanie počas celej exkurzie, aktívne sa zapájali do diskusii, čí už na Human Body alebo v čokoládovni.

Mgr. Jaroslava Baltová

Názory študentov:

Paľo:  myslím si, že táto exkurzia nám pomohla utužiť kolektív, naučili sme sa nové veci o ľudskom tele, a exkurzia v čokoládovni s ochutnávkou bola tiež super…

Simona: – exkurzia bola poučná, ale aj zábavná. Vidieť skutočné ľudské telo do najmenších detailov bolo pre mňa veľkým zážitkom.

Anetta: čokoládovňa s ochutnávkami a nezabudnuteľnou vôňou v celom okolí boli okúzľujúce. Cesta domov nebola najkratšia, ale stálo to zato….

Tomáš: najviac ma zaujala výstava Human body, exponáty boli veľmi detailné a sprievodkyňa bola tiež super. Z Incheby som odchádzal s pocitom, že lepšie poznám svoje telo..

.Aneta: vianočné trhy v Bratislave boli veľmi príjemným zakončením celej exkurzie…