Domov KONTAKTY

Až ku hviezdam

16. apríla 2015 sa v OC Mirage v Žiline konala prehliadka študentských spoločností z celého Slovenska. Prezentovali svoje regióny, krásy miest, kde bývajú, študujú, či kde sa cítia ako doma. A my spolu so žiakmi, ktorí navštevujú voliteľné predmety Bankovníctvo, Cvičná firma praktikum a Daňová sústava sme sa boli na nich pozrieť. Prezradím trošku viac. Boli sme čerpať inšpiráciu. Ale nikomu to neprezraďte.

Secret of Galaxy – to je názov jedného projektu, či študentskej spoločnosti, ktorá spolupracuje s planetáriom v Prešove. A zo slov účastníčok môžem povedať, že úspešne. Ich projekt ma natoľko oslovil, že som fotke neodolala.

Klobúk dolu i ostatným študentským spoločnostiam. Vystúpenie na pódium, oblečenie sa do rôznych dobových šiat, tak to chce veru odvahu. A títo študenti ju majú. Zásluhu na ich príprave mali i sprevádzajúci pedagógovia. Každý stánok bol iný, jedinečný a zapamätateľný. Všetky stánky stáli za pozretie a kto nebol, môže ľutovať. Inšpiráciu možno hľadať a nájsť už len vo fotogalérii.

                                                               Ing. Synáková, Ing. Fojcíková, Ing. Kochláňová